کندن و بحران مشروعیت

رئیس جمهور سفرش به ارمنستان را نیمه کاره گذاشت و به تهران برگشت. احمدی نژاد، محبوب دل­ها در پاسخ این عمل گفت که سفر قرار بوده 22 ساعت طول بکشد و یک ساعت و نیم هم زیاد شده. آسوشیدپرس به قل از یک خبرگزاری روسی که اسمش سخت بود نوشته که رئیس جمهور ایران برای شرکت در یک جلسه مهم و تصمیم­گیری در مورد یک موضوع مهم­تر سفرش را رها کرده. یک مقام آگاه که نخواست نامش فاش شود به ما گفت که هیچ کدام اینها نبوده و رئیس ­جمهور دلش برای آقای الهام تنگ شده بود. در نتیجه به محض رسیدن به تهران با آقای ولایتی گفتگو کرد. عکس­های منتشر شده نشان می­دهد که موضوع مهمی بوده. با توجه به ارتباط عاطفی عمیق بین آقای رئیس ­جمهور و آقای سخنگو و وزیر دادگستری و غیره نگرانی خودمان را نسبت به اخلال در مسافرت­های رئیس ­جمهور به ونزوئلا و پاراگوئه و اینکه اصولاً رفت و برگشت به اون ور کره زمین بیشتر از دو روز طول می­کشد اعلام می­داریم. متاسفانه با توجه به مسئولیت­های خطیر آقای الهام و همسر خانم رجبی همراهی ایشان با رئیس جمهور ممکن نیست، چرا که عملاً اوضاع مملکت مختل می­شود و کشور پنج نفر از مدیران کلیدی خود را از دست خواهد داد.

رئیس ­جمهور پس از انتشار شایعاتی در مورد استعفای وزیر امور خارجه این خبر را تکذیب کرد و گفت: «آقای متکی محکم سرجای خود هستند و کارشان را خیلی هم با نشاط ادامه می دهند.» آقای احمدی ­نژاد در مورد نوع نشاط مورد اشاره توضیحی نداد. ظاهراً آقای متکی سر جای خودش بند نشده و برای محکم نشستن محکم به صندلی بسته شده است.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس اعلام کرد ذخایر ارزی کشور 68 میلیارد دلار است و کشور هیچ مشکلی ندارد. تعدادی از آگاهان اقتصادی گفتند: کو؟ ما که نمی­بینیم. پاسخ آمد: با چشم بصیرتتان ببینید. گفتند: چشم بصیرت که نون و دموکراسی نمی­شود؟ نعره آمد که عوضش به درد مصاحبه می­خورد.

رئیس ­جمهور گفت: غربی­ها از مقابله با ملت ایران پشیمان شده­ اند. ملت ایران هر چقدر فکر کرد یادش نیامد کی با غربی­ها مقابله کرده. غربی­ها هم هر چقدر زور زدند احساس پشیمانیشان نگرفت. بنابر این تصمیم گرفتند چیز دیگری نشان بدهند. فعلاً که دارند دندان نشان می­دهند. پیش­بینی می­شود در آینده نزدیک به نشان دادن سایر قسمت­ها هم برسد.

رئیس جمهور تصریح کرد: « ما حقمان صد است و می خواهیم تا صد برویم.» ما در حالی که از این سخن پرغرور به وجود آمده­ایم فریاد می­زنیم ما حقمان سیصد است و می­خواهیم تا ششصد و سی پنج برویم. احمدی ­نژاد با اشاره به مواضع خود که در سفرهای استانی اعلام کرده خاطر نشان کرد: « بنده با صدای بلند در شهرستان­ها گفتم که ملت ما اهل مذاکره است اما در باره حقوق خود مذاکره نمی کند.» ما نگرانیمان را نسبت به وضعیت تارهای صوتی ایشان اعلام داشته و درخواست می ­کنیم از میکروفون و بلندگو استفاده شود.

168 نماینده مجلس از زحمات لاریجانی در پرونده هسته ای تشکر کردند. سایر نمایندگان به وی اس ام اس زدند. در پیامک­های ارسالی آمده: ما متوجهیم که شما می­خواستید یک کاری بکنید، متاسفانه وفت نشد.

یک تعدادی دوربین در دانشگاه ما نصب شده که مسلماً به دلیل گسترش فرهنگ سینمای مستند و رشد ذهنیت فرهنگی دانشجویان نیست. احتمال اینکه قضیه دوربین مخفی باشد هم نیست. چون حداقل تعدادی زیادیش به اون صورت مخفی نیست. فلذا به دانشجویان دلبند توصیه اکید می­کنیم من بعد در محیط دانشگاه دست توی دماغشان نکنند. چرا که این عمل ناپسند موجب جریحه ­دار شدن احساسات پاک سایر دانشجویان شده و منجر به احضار دانشجو به کمیته انظباطی می ­شود.

آقای احمدی ­نژاد در همان مصاحبه ­ای که اون بالا به سمع و نظرتان رسید گفت: « دور جدید تحرکات دیپلماتیک ایران به زودی آغاز خواهد شد» امیدواریم آقای متکی جهت شرکت در تحرکات دست از محکم نشستن به صورت با نشاط بر روی صندلی برداشته و نقش مؤثری در این تحرکات ایفا کند. توصیه می­کنیم تحرکات به محوی صورت پذیرد که موجب تحریک استکبار جهانی نشود.

این جلسه شورای عمومی بحث در مورد کندن است. اینکه اصولاً چه کسی حق کندن دارد و کسی که کند باید چه کارش کرد. ما از اینکه معضلات جنبش دانشجویی حول کندن شکل گرفته بسی خشنودیم. طبق بند دوم ماده 43 میثاق حقوق مدنی و سیاسی هر فردی حق کندن دارد و این حق را نمی­توان از وی گرفت یا بطور خودسرانه سلب نمود. این مسئله نشان می­دهد که حقوق حقوق بشر برای ما خواب و خوراک نگذاشته. نهایتاً تصمیم بر این شد که در مورد کندن اجماع صورت گرفته و سپس عمل خطیر کندن بطور کنش دسته ­جمعی صورت پذیرد.

پ.ن: این طنز هفتگی است که برای خبرنامه انجمن اسلامی شریف می نویسم. ببخشید اگر چندان جالب نیست. به هرحال تا حدودی خط قرمز داریم.

Advertisements

17 نظر برای “کندن و بحران مشروعیت

 1. سلام کوهیارجان. خیلی جالب نوشتی. بعضی جاهاش ترکیدم از خنده!
  به نظرم سبک طنزت خیلی شبیه ابراهیم نبویه، اگه اشتباه نکنم. از کوچکترین کلمات تیترها استفاده کردی.
  به هرحال خوش به حال شریفی ها!

  کوهیار: لطف داری امیر جان
  من فکر می کردم سبک اون شبیه منه!

 2. خیلی هم جالب بود. ولی واقعا این طنز تو نشریه شما چاپ میشه و در نشریه رو هم نمی بندن؟

  کوهیار: هنوز که نبستن، ولی شب درازه

 3. کوهیار ک +-+ س شعر تر از این نمی تونستی بنویسی ؟ نمیدونم چرا الان کاربرای بالاترین هوس کردن ابراهیم نبوی شن ؟ اون کمانگیرم که قاطی کرده اکثر مطالبش 4 خطیه . بعد فکر میکنه چیز جالبی نوشته ! چرا واقعا ؟ بابا 2 ساعت برو قهوه خونه میبینی همه دارن دقیقا همینارو میگن که شماهاهم میگین تازه اونا جایی پخش نمیکنن . ولی شما کوچولوهای سیاسی جلوی لینکتون هم اسم ک + ی + ری تونو هم مینویسن !!! بابا جمعش کن توروخدا به اون کمانگیرم که 4 خطی مینویسه و تحلیلای بچه گانه که این روزا هر وبلاگی رو باز میکنی میبینی دیگه نکنه .

 4. کوهیار ک +-+ س شعر تر از این نمی تونستی بنویسی ؟ نمیدونم چرا الان کاربرای بالاترین هوس کردن ابراهیم نبوی شن ؟ اون کمانگیرم که قاطی کرده اکثر مطالبش 4 خطیه . !!بعد فکر میکنه چیز جالبی نوشته ! چرا واقعا ؟ بابا 2 ساعت برو قهوه خونه میبینی همه دارن دقیقا همینارو میگن که شماهاهم میگین تازه اونا جایی پخش نمیکنن . ولی شما کوچولوهای سیاسی جلوی لینکتون هم اسم ک + ی + ری تونو هم مینویسن !!! بابا جمعش کن توروخدا به اون کمانگیرم که 4 خطی مینویسه و تحلیلای بچه گانه که این روزا هر وبلاگی رو باز میکنی میبینی دیگه نکنه . !!

 5. کوهیار ک +-+ س شعر تر از این نمی تونستی بنویسی ؟ نمیدونم چرا الان کاربرای بالاترین هوس کردن ابراهیم نبوی شن ؟ اون کمانگیرم که قاطی کرده اکثر مطالبش 4 خطیه . !!بعد فکر میکنه چیز جالبی نوشته ! !چرا واقعا ؟ بابا 2 ساعت برو قهوه خونه میبینی همه دارن دقیقا همینارو میگن که شماهاهم میگین تازه اونا جایی پخش نمیکنن . ولی شما کوچولوهای سیاسی جلوی لینکتون هم اسم ک + ی + ری تونو هم مینویسن !!! بابا جمعش کن توروخدا به اون کمانگیرم که 4 خطی مینویسه و تحلیلای بچه گانه که این روزا هر وبلاگی رو باز میکنی میبینی دیگه نکنه . !!!

 6. خب نوشتن براي يك خبرنامه به همين راحتيها هم نيست بايد حد و حدودي را رعايت كرد و در نوشتن خط قرمزي داريد به همين جهت با رعايت اين جوانب شايد طنز اين مطلب كمي غير طنز شد به هر جهت ما كه از خواندن مطالب شما شاد ميشويم. بدرود

 7. کوهیار عزیز بعد از مدتها بهت سر زدم و خیلی خوشحال شدم که می بینم نوشتن رو شروع کردی.
  نوشتت هم مثل همیشه قشنگ بود و با وجود خط قرمزهایی که وجود داره خوب و کامل نوشتی .

  امان از دست این رئیس جمهور محبوب که هر چقدر ازش بنویسی بازم کمه.

  به امید دیدار

 8. با سلام ودرود خدمت شما هم وطن عزيزبا توجه به اينكه مدتي است حملاتي غيراخلاقي وغير فرهنگي از طريق رسانه هاي كشورمان عليه ديانت بهائي صورت مي گيرد، در حالي كه كوچكترين فرصتي به جامعه بهائي داده نمي شود تا در مقابل اين اتهامات پاسخ بدهد. اين رسانه ها با اين حركت و سبك نگارش خويش، قصد دارند به يك پيروزي يك جانبه دست يابند. به همين دليل با راه اندازي وبلاگ ناقص خود سعي دارم پاسخي هرچند مختصروساده به آن اتهامات تكراري رسانه ها بدهم ودر واقع اين فاصله را حذف كنم . لطفا بي هيج پيش داوري، مطالب وب را مطالعه بفرمائيد منتظر نظر و راهنمائي هاي شما مي مانم

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s